Den SLUNCE - 3. května

03.05.2013 01:00

 

Den Slunce (německy Tag der Sonne) je národní osvětová kampaň v Rakousku. Jejím cílem je propagace využívání slunečního záření k výrobě tepla a elektřiny. Poprvé se Den Slunce v Rakousku uskutečnil v roce 2002. V roce 2012 se ve dnech 4. a 5. května uskutečnilo téměř 400 jednotlivých akcí. Kampaň podporují Spolkové ministerstvo pro dopravu, inovace a technologie a Spolkové ministerstvo hospodářství, rodiny a mládeže.

Den Slunce se záhy rozšířil do Německa a postupně do dalších zemí Evropské unie. Z původního Dne Slunce se vyvinuly Evropské dny Slunce, které probíhají v první polovině května již v 19 státech včetně České republiky (v roce 2012). Evropské dny Slunce koordinuje Evropská federace pro fototermiku (ESTIF) v úzké spolupráci s Evropskou asociací fotovoltaického průmyslu (EPIA) a podporuje je kolem 25 evropských i národních organizací.

Zdroj: Wikipedie

 

 

Evropský den Slunce se rozšiřuje každým rokem do více Evropských zemí, kde si lidé připomínají význam Slunce pro naši planetu. Slunce je pro nás velice důležité, ohřívá naší planetu, díky němu žijeme. Samozřejme hlavně v poslední době začíná rozmach s využitím sluneční energie, jakožto obnovitelného zdroje.

Zdroj: https://svatky.centrum.cz/svatky/vyznamne-dny/evropsky-den-slunce-83/

—————

Zpět