Světový den výživy (World Food Day)

16.10.2012 08:06

 

Světový den výživy nám má připomenout, že život každého člověka je jedinečný a neopakovatelný, tak bychom si ho měli všichni dostatečně vážit.

"Světový den výživy vznikl dříve a a to již v roce1979, poprvé byl však slaven až za 2 roky. Slaví se na základě rozhodnutí konference OSN pro výživu a zemědělství (FAO) každý rok 16. října.  V tento den bychom si měli připomenout stálý problém nedostatku potravy v některých rozvojových zemích, kde často na hlad a podvýživu umírají zejména děti. Podle OSN trpí hladem téměř šestina světové populace. Počet hladovějících za posledních dvacet let však klesá. Přibývá naopak těch, kteří umírají v důsledku nevhodné nebo příliš bohaté stravy.

Problém opačného charakteru a týkající se ""vyspělé"" části světa - obezita, přejídání se a nezdravá strava, kterou trpí jak dospělí a samozřejmě i jejich děti, neboť stravování je základní potřebou a dítě nejčastěji získává návyky od svých rodičů. Rozdíl je i v příčinách úmrtnosti. Oproti rozvojovým zemím jsou v ekonomicky vyspělých státech nejčastější příčinou úmrtí nemoci srdce a cév.

Platí to i pro naši republiku, kde na tyto choroby umírá polovina populace, denně je to téměř 200 lidí. V České republice jsou i přes jistá zlepšení v posledních letech údaje o nemocnosti a úmrtnosti na srdečně-cévní onemocnění a o střední délce života stále méně příznivé než ve vyspělejších zemích. Jedním z důvodů jsou nevhodné stravovací zvyklosti (nadměrný energetický příjem, vysoká spotřeba nevhodných tuků, jednoduchých cukrů, soli a živočišných potravin a na druhé straně nízká spotřeba ovoce, zeleniny a ryb). Nevhodný způsob stravování spolu s nedostatkem pohybové aktivity může vést ke zvýšenému výskytu rizikových faktorů, mezi které patří obezita, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu v krvi a onemocnění cukrovkou.

Aby se člověk vyvaroval nadváze nebo obezitě a dalším rizikům spojeným s nevhodnou stravou, musí sledovat, jaké živiny v potravinách přijímá. Z doporučení Světové zdravotnické organizace a Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) vznikla mezinárodní iniciativa The Choices Programme, v Česku známá pod názvem Vím, co jím a piju. Právě tato iniciativa sleduje v potravinách rizikové živiny. Řídí se přísnými kritérii, která stanovuje Mezinárodní vědecký výbor. Vyhoví-li v laboratorním testu daná potravina těmto kritériím, může získat mezinárodní logo Choices, tedy v Česku Vím, co jím nebo Vím, co piju.

 

Pyramida zdravé výživy - autor M. Marád

—————

Zpět